Usuwanie lotnych cząstek stałych z powietrza za pomocą wirówki odśrodkowej
/
/
/
/
Usuwanie lotnych cząstek stałych z powietrza za pomocą wirówki odśrodkowej
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

10,00

Oczyszczanie powietrza w technologii CentrOx™, skutecznie eliminuje problemy emisji cząstek stałych i ciekłych zawieszonych w strumieniu gazów wylotowych z procesu produkcyjnego.

- +

Oczyszczanie powietrza w technologii CentrOx™, skutecznie eliminuje problemy emisji cząstek stałych i ciekłych zawieszonych w strumieniu gazów wylotowych z procesu produkcyjnego. Typowe zastosowania występują w przemyśle spożywczym, np. do separacji oleju w procesach smażenia, prażenia oraz wędzenia produktów spożywczych.

W separatorze odśrodkowym powietrze zasysane jest do wirówki składającej się z dużej ilości dysków obracających się z prędkością 3000 obr/min. Cząstki stałe lub ciekłe usuwane są ze strumienia gazu dzięki sile odśrodkowej i spływają do zbiornika. System separuje 100% cząstek o wielkości powyżej 1 µm, do 82% cząstek o rozmiarze do 0,75 µm wraz z znaczącą redukcją cząstek o jeszcze mniejszej wielkości.

Separator może być połączony z wymiennikiem ciepła zapewniając odzysk ciepła np do procesów blanszowania lub ogrzewania pomieszczeń. Odwirowany olej po przefiltrowaniu może być ponownie użyty w procesie produkcyjnym. Urządzenie jest niewielkie i występuje w 3 rozmiarach pod handlową nazwą Lina, Petra oraz Olga.

Koszty eksploatacyjne są niewielkie dzięki zastosowaniu centralnego układu mycia CIP. Z reguły gazy w procesie smażenia, prażenia czy też wędzenia mają wysoką temperaturę co umożliwia odzysk energii poprzez zastosowanie wymiennika ciepła. Odzyskana energia cieplna może być użyta do typowych energochłonnych procesów takich jak blanszowanie czy też ogrzewanie pomieszczeń biurowych.

Połączenie wirówki odśrodkowej z wymiennikiem ciepła zapewnia bardzo krótki zwrot z inwestycji, który typowo trwa od 1 do 2 lat. W przypadku dalszych procesów filtracji, usunięcie cząstek stałych i ciekłych ze strumienia gazów zabezpiecza urządzenia służące do eliminacji lotnych związków organicznych (LZO) oraz dezodoryzacji przed nadmiernym zabrudzeniem.

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.