Przenośnik wznoszący
/
/
/
/
Przenośnik wznoszący
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

10,00

Przenośniki wznoszące – pochylone, typ L oraz typ Z zapewniają transport produktów pomiędzy różnymi poziomami maszyn.

- +
Kategoria:

Przenośniki wznoszące – pochylone, typ L oraz typ Z zapewniają transport produktów pomiędzy różnymi poziomami maszyn (różnica wysokości poziomów od 0,5 m do 6 m. Szerokość takich przenośników zależy od urządzeń współpracujących i oscyluje zazwyczaj w zakresie od 200 mm do 1000 mm. Element nośny stanowi taśma modułowa, taśma PCV, taśma PU lub taśma jednorodna PU uzębiona Volta. Konstrukcja takich przenośników oraz wybór odpowiedniej taśmy ściśle zależy od transportowanego produktu, warunków zewnętrznych, zakładanej prędkości oraz zastosowania.
Taśmy przenoszące produkt wyposażane są zazwyczaj w dodatkowe elementy takie jak:
– bandy boczne ( wysokość od 20 mm do 100 mm),
– zabieraki (wysokość od 10 mm do 150 mm),
– kliny prowadzące K8, K10, K13, K17.

Akcesoria te zabezpieczają produkt przed jego przesypywaniem się oraz gwarantują jego wznoszenie wraz z przemieszczającą się taśmą, a tym samym zapewniają odpowiednią wydajność transportera nawet do kilku ton na godzinę. Konstrukcja transporterów wykonywana jest z blach i profili konstrukcyjnych łączonych poprzez spawanie lub skręcanie, następnie poddawana jest procesowi szkiełkowania.

W zależności od wymogów transportery mogą posiadać systemy osłon, tac ociekowych, kosze zasypowe i zsypy odbiorcze, skrzynki sterownicze z regulacją prędkości czy też motoreduktory o podwyższonym stopniu IP, malowane farbami epoksydowymi, a nawet nierdzewne.
Transportery posadawia się na konstrukcji wsporczej wyposażonej zazwyczaj w regulowane stopy konstrukcyjne oraz zestawy kołowe umożliwiające łatwe przemieszczanie urządzenia. W zależności od wymagań taśmy posiadają atest do bezpośredniego kontaktu z produktem spożywczym.

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.