Smażalnik wsadowy
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

10,00

Proces smażenia chipsów porcjami wymaga specjalnych rozwiązań technologicznych z uwagi na to, że plastry ziemniaczane lub ich fragmenty mogą zalegać w patelni.

- +
Kategoria:

Proces smażenia chipsów porcjami wymaga specjalnych rozwiązań technologicznych z uwagi na to, że plastry ziemniaczane lub ich fragmenty mogą zalegać w patelni. Długotrwałe smażenie zalegających fragmentów prowadzi do ich zwęglenia i zanieczyszczenia oleju, co zmusza do przestojów na czyszczenie smażalnika.

Smażalnik wsadowy Rosneqvists ma unikalny system, który precyzyjnie opróżnia z kotła wszystkie chipsy po zakończeniu smażenia każdej partii. System obiegu oleju oraz ciągła filtracja oleju zapewnia, że wszystkie fragmenty i cząstki są separowane od oleju. Olej jest podgrzewany przez zewnętrzny wymiennik ciepła co sprawia, że ma stabilną temperaturę i nie jest przegrzewany. Rozgrzany olej roślinny jest wtryskiwany w kilku strefach smażalnika z możliwością regulacji przepływu, co umożliwia precyzyjne kształtowanie profilu temperaturowego całego cyklu smażenia. Ponieważ olej roślinny jest podgrzewany na zewnątrz smażalnika, patelnia jest pozbawiona wszelkich instalacji, co zapewnia łatwe czyszczenie, i zapobiega przed gromadzeniem się zanieczyszczeń w jej wnętrzu. Podwójne ruchome układy mieszające są sterowane za pomocą układów PLC. System sterowania umożliwia zapisanie receptur produkcyjnych

Nowatorskie i unikalne cechy smażalnika wsadowego to:

+ brak rurowych wymienników ciepła wewnątrz lub na patelni smażalnika,
+ podgrzewanie tylko olejem termicznym,
+ regulowany profil temperatury podczas cyklu smażenia partii,
+ wydłużony czas produkcji bez przerw na czyszczenie,
+ higieniczna konstrukcja patelni
+ system skrobaków do czyszczenia spodu i boków patelni,
+ system ciągłej filtracji oleju,
+ całkowite opróżnianie patelni po każdej partii,
+ krótki czas wyładunku po smażeniu,
+ odzysk ciepła w bardzo krótkim czasie.

Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.