Oczyszczanie powietrza w przemyśle drzewnym i papierniczym
/
/
/
/
Oczyszczanie powietrza w przemyśle drzewnym i papierniczym
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Kategoria:

W produkcji wyrobów z drewna, papieru i tektury wykorzystywane są substancje chemiczne typowe dla tej branży. Spośród nich lotne składniki, takie jak formaldehyd, są uwalniane do powietrza wywiewanego. W przemyśle drukarskim i opakowaniowym farby drukarskie zawierają rozpuszczalniki (BTEX).

Związane z tym wydatki finansowe na środki kontroli zanieczyszczenia powietrza stanowią duże obciążenie dla tych operacji. Wysokie wymagania stawiane są systemowi oczyszczania, ponieważ prawie wszystkie emisje z zakładu są pochodzenia organicznego i składają się ze związków zawierających smołę, olej lub rozpuszczalniki, które mają również silny zapach.

W kontekście redukcji emisji często stosuje się dopalanie termiczne, które charakteryzuje się wysokimi kosztami energii.

Technologia UV-C/ozonowa stanowi znacznie bardziej energooszczędną technologię oczyszczania powietrza odlotowego. Modułowy system oczyszczania powietrza wylotowego skutecznie usuwa smołę, olej i rozpuszczalniki, a także nieprzyjemne zapachy.

  • Proces ten składa się z kilku elementów systemu:
  • Skruber gazu
  • Skraplacz
  • System oczyszczania powietrza odlotowego UV-C/Ozone
  • Sekcja reakcji
  • Katalizator
Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.