Oczyszczanie powietrza w produkcji „paluszków rybnych”
/
/
/
/
Oczyszczanie powietrza w produkcji „paluszków rybnych”
Masz pytanie dotyczące produktu?
Skonsultuj się z naszym ekspertem:

10,00

- +

Produkcja smażonych produktów rybnych generuje duże ilości tłustych oparów i nieprzyjemny zapach. Duży producent specjalizujący się w smażonych produktach rybnych rozszerzył swoją linię produkcyjną i teraz dostrzegł możliwość przetestowania prostej i przyszłościowej metody eliminacji wytwarzanych oparów tłuszczowych.

Wstępne smażenie paluszków rybnych na 7 m² powierzchni oleju generuje około 3000 m³ bardzo tłustego, gorącego powietrza wylotowego o temperaturze 120 °C na godzinę. Do tej pory stosowano dopalanie termiczne, ale wiąże się to z wysokimi kosztami utrzymania i tylko w niewielkim stopniu rozwiązuje problemy z nieprzyjemnymi zapachami i osadami tłuszczu.

System oczyszczania powietrza wylotowego został zintegrowany z systemem powietrza wylotowego nowej linii smażenia. Ten system oczyszczania silnie pachnącego, zanieczyszczonego tłuszczem przemysłowego powietrza wylotowego eliminuje substancje organiczne poprzez fotolityczne utlenianie. Powietrze wylotowe przepływa w kanale powietrza wylotowego nad lampami fotokondującymi wytwarzającymi światło UV-C. Przekształcają one naturalny tlen w ozon, który łączy się z tłuszczem i nośnikami zapachów i rozkłada je. Nieliczne pyłopodobne substancje resztkowe są w 100% biodegradowalne.

Dzięki systemowi oczyszczania gorącego przemysłowego powietrza wylotowego, tłuszcz i substancje zapachowe są eliminowane nie tylko z frytkownicy, ale także z innych miejsc o intensywnym zapachu, takich jak mączenie produktów, co stanowi znaczną poprawę warunków pracy. Kanały powietrza wylotowego pozostają wolne od tłuszczu, a na dachu i w jego otoczeniu nie tworzą się osady tłuszczu. Ryzyko pożaru zostało w ten sposób znacznie zmniejszone.

  • Rozległa neutralizacja lotnych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów
  • Kompaktowe, lekkie i szybkie w montażu rozwiązanie
  • Niskie koszty konserwacji
  • Niskie koszty energii
Zamknij menu

Wyszukiwarka produktów

Start typing and press Enter to search

Twoja lista produktów do zapytania

Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.